Menu

Jak zacząć pracę z Sharepointem (i nie tylko)

29 lutego 2016 - Sharepoint
Jak zacząć pracę z Sharepointem (i nie tylko)

Tak. Zgadza się. Teraz będzie o Sharepoincie. Jak poczytamy w Internecie, to możemy się dowiedzieć jak wielkie to zło, i najlepiej unikać tego Sharepointa jak ognia. A ja się nie zgadzam. Największe firmy mają wdrożone rozwiązania Sharepointowe i nie plajtują! Sam w Sharepoincie pracuję od bardzo niedawna, ale chciałbym podzielić się spostrzeżeniami oraz pomóc początkującym wdrożyć się w temat Sharepointa, żeby było im łatwiej niż mi 🙂

Moim zdaniem najpierw zaczął bym od video tutoriala link na pluralsight. Naprawdę bite 7 godzin podstaw. Wiem, że to długie, ale warto zacząć od solidnych podstaw.

Obejrzyj również coś o PowerShellu. To od dziś Twój przyjaciel: PS1 PS2

Kolejna sprawa to maszyna z VisualStudio 2015 i Sharepoint 2013. Nie zapominaj o wymaganiach Sharepointa i spraw sobie 12 GB ramu 🙂  lub służbową wirtualkę (tu masz pozostałe wymagania Sharepoint wymagania) o TFSie nawet jeszcze nie wspominam.

Tak standardowo przypomnę, żebyś zainstalował gita razem z tortoisem (fajny link jak to zrobić) , bo przecież nie lubisz pracować z konsoli 😉 utwórz nowy projekt na bitbucket, bo tam są darmowe prywatne repozytoria. Dodatkowo możesz zajrzeć na Visual Studio Team Services gdzie możesz założyć bezpłatne konto

Zainstaluj Resharpera, na pewno przyda Ci się przy pracy z kodem w JavaScript.

Liczę, że nadal masz zapał do Sharepointa.

Microsoft jest dla nas bardzo dobry i w dniu dzisiejszym pod linkiem daje nam dostęp na 365 dni do Office 365 w miarę rozsądnej licencji.

Utwórz sobie projekt w bitbucket, użyj metody clone, żeby sklonować repozytorium lokalnie na dysk komputera i koniecznie utwórz plik git.ignore. Najlepiej użyj do tego gitignore.io on Ci prawdę powie co powinieneś zignorować.

 

 

Dodaj komentarz